Projektowanie i tworzenie stron www na WordPressie

Nie każda witryna musi być wykonywana całkowicie od podstaw – dzięki dostępnym obecnie technologiom możliwe jest projektowanie i tworzenie stron w oparciu o gotowe systemy zarządzania treścią (CMS). Współcześnie najpopularniejszym tego rodzaju narzędziem jest WordPress – wysoce wydajne, konfigurowalne i proste w obsłudze oprogramowanie napisane w języku PHP i z wykorzystaniem baz danych MySQL. Początkowo stosowano je głównie do stawiania blogów, jednak obecnie z powodzeniem można na jego bazie stworzyć nawet bardzo rozbudowany i skomplikowany serwis internetowy.

projektowanie stron wopdpress
projektowanie stron wordpressO popularności systemu WordPress świadczą statystyki, według których prawie co trzecia witryna dostępna w Internecie bazuje właśnie na nim. Na tle innego oprogramowania typu CMS ma on ogromną przewagę, jeśli chodzi o liczbę pobrań i wielość zastosowań. Mając na uwadze elastyczność, sprawność i bezpieczeństwo tego rozwiązania, nie ma się co dziwić, że jest powszechnie wykorzystywane. Również nasza agencja sięga po nie w codziennej pracy, projektując i tworząc na zamówienie klientów profesjonalne strony WWW w oparciu o system WordPress.

Dlaczego tworzymy strony internetowe w WordPressie?

  • bezpieczeństwo – w standardowej wersji WordPress nie jest całkowicie bezpieczny, jednak wystarczy zainstalować parę dodatków zwiększających poziom ochrony, aby praktycznie wykluczyć ryzyko ataku na witrynę.
  • konfigurowalność – projektowanie i tworzenie stron internetowych w oparciu o ten CMS gwarantuje niepowtarzalną przy innym oprogramowaniu elastyczność, dzięki czemu można w niemal dowolny sposób dostosować witrynę do potrzeb i wymagań klienta.
  • niskie wymagania – WordPress nie jest zasobożerną aplikacją i nie zajmuje wiele miejsca na serwerze, więc nie ma potrzeby płacenia za duża ilość miejsca czy pamięci, aby utrzymać ten CMS w sieci.
  • łatwa obsługa – czytelny interfejs, tłumaczenie na język polski i intuicyjna nawigacja sprawiają, że z dodawaniem i edytowaniem wpisów w WordPressie poradzi sobie każdy, kto w podstawowym zakresie potrafi poruszać się w systemie Windows. Dzięki temu administracją tego systemu CMS mogą się zająć nawet osoby bez specjalistycznej znajomości obsługi komputera.
  • niski koszt – fakt, że tworzenie stron WWW z wykorzystaniem oprogramowania WordPress nie wymaga wykonywania szkieletu witryny od podstaw, sprawia, że cena usługi jest niższa niż w przypadku projektowania zupełnie nowego rozwiązania.
  • skuteczne pozycjonowanie – nie bez przyczyny jest to najpopularniejszy na świecie CMS, a o ogromnej liczbie jego instalacji w sieci decyduje m.in. fakt, że za sprawą odpowiednio zaprojektowanej struktury jest dobrze postrzegany przez wyszukiwarki internetowe, co sprzyja skutecznej promocji.

Posługując się WordPressem, w krótkim czasie możemy wykonać dowolną stronę WWW, począwszy od prostej wizytówki, która składa się z jednej zakładki, poprzez witrynę małej firmy usługowej, skończywszy na rozbudowanym serwisie korporacyjnym dla dużego przedsiębiorstwa. Tworzenie i projektowanie stron internetowych przy użyciu tego CMS-a to nasza specjalność i zarazem rozwiązanie, które polecamy wielu klientom. WordPress doskonale nadaje się do małych i średniej wielkości projektów o ograniczonym budżecie i właśnie w takich przypadkach najbardziej go rekomendujemy.

Realizując każde zlecenie, oprogramowanie dostosowujemy ściśle do indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości klienta. Dobieramy takie wtyczki i motywy, które najlepiej pasują do charakterystyki zamówionej witryny, a jednocześnie zapewniają sprawne, bezpieczne i wydajne działanie całego systemu CMS. Dbamy o każdy szczegół naszej pracy i uwzględniamy uwagi klientów, a zarazem gwarantujemy atrakcyjne, wysoce konkurencyjne ceny, które są nieporównywalnie niższe w zestawieniu z kosztem zaprojektowania i stworzenia całkowicie nowej strony internetowej, bez użycia gotowego system zarządzania treścią, takiego jak WordPress.

tworzenie stron wordpress